Mimoriadna situácia vyhlásená v obci Závada

Vážení občania,
na základe usmernenia Ústredného krízového štábu a uznesenia vlády SR o mimoriadnej situácii sme prijali preventívne opatrenia, ktoré sa dotknú činností nášho života.

Obmedzenia platné pre našu obec sú nasledovné:

• Materská škola preruší svoj vyučovací proces v zmysle uznesenia ústredného krízového štábu a bude uzavretá od 16.3.2020 (pondelka) na 14 dní.
  • V obci sa uzatvárajú a obmedzujú svoju prevádzku s účinnosťou od 13.3.2020 do odvolania:
    • Fitnesscentrum
    • Detské centrum
    • Všetky športoviská v obci
    • Areál materskej školy a obecného úradu, v ktorom platí rovnako zákaz vstupu až do odvolania

Rovnako sa upravujú úradné hodiny obecného úradu a budeme fungovať nasledovne:
Pondelok a Streda od 8:00 do 10:00

Zároveň žiadame občanov, aby v maximálnej miere obmedzili návštevu obecného úradu a komunikovali primárne telefonicky alebo e-mailom.

Na základe uznesenia ústredného krízového štábu sa tiež neodporúča:

• Organizovať rodinné oslavy
  • Organizovať rodinné stretnutia, stretnutia akéhokoľvek typu
  • Návšteva pohostinstiev

Vopred ďakujeme za strpenie týchto opatrení, ktoré sú nevyhnutné na zvládnutie tejto mimoriadnej situácie. Chceme Vás naozaj poprosiť o zodpovednosť, tolerantnosť a dodržiavanie bezpečnostných opatrení. Rovnako Vás žiadame o čo najväčší „karanténny režim“, aký je vo vašich možnostiach. Zvlášť žiadame občanov, ktorí v poslednom období pricestovali zo zahraničia, aby obmedzili svoj pohyb na verejnosti na nevyhnutný čas a zostali aj so svojimi rodinami v domácej karanténe.

Opatrenie obce sú nadväzné na vyhlásenie ústredného krízového štábu, ktoré obec musí z dôvodu zachovania bezpečnosti svojich občanov dodržiavať, rovnako ňou chce docieliť najväčšiu ochranu svojich občanov. Je to v záujme nás všetkých!

Ďakujeme za pochopenie a strpenie obmedzení a vážení občania skutočne neberme na ľahkú váhu tému "koronavírus".
O ďalšom priebehu Vás budeme priebežne informovať.

Zoznam preventívnych opatrení ÚKŠ:

• Zavedenie hraničných kontrol (a zachovanie len veľkých hraničných priechodov).
  • Zatvorenie všetkých troch medzinárodných letísk.
  • Zastavenie medzinárodnej prepravy okrem zásobovania.
  • Povinná karanténa pre ľudí prichádzajúcich z rizikových oblastí.
  • Zatvorenie škôl a školských zariadení.
  • Zatvorenie sociálnych a kultúrnych zariadení.
  • Obmedzená prevádzka obchodných centier (cez víkend bude možné nakúpiť len potraviny, lieky a drogériu).
  • Zatvorené budú bary
  • Vnútroštátne vlaky budú premávať v prázdninovom režime.

Značky: